MS NA SLOVENSKU

MS V ĽADOVOM HOKEJI 2019
HOSTILO SLOVENSKO

MS v ľadovom hokeji sa v roku 2019 zhostilo po 8 rokoch opäť Slovensko. Maskota Goolyho nahradil nový maskot – medveď Macejko, ktorý si svojou odvahou a vľúdnosťou získal srdcia fanúšikov. Ako sme mohli počuť jeho autorov, Macejko symbolizuje silu, odvahu a bojovnosť. Zároveň zhmotňuje túžbu hokejovej verejnosti po znovunadobudnutí sily slovenského hokeja.

A tak sa aj stalo - fanúšikovia ocenili skvelé výkony hokejistov, ktorí od 10. do 26. mája bojovali v Košiciach s najväčším nasadením. Na postup to síce nestačilo, no my sa už teraz tešíme na ďalší ročník, ktorý bude nepochybne úspešnejší.

UŽ 27 ROKOV S VAMI ZDIEĽAME
VÁŠEŇ PRE HOKEJ

Už 27 rokov sme hrdým partnerom malých i veľkých hokejistov. Od začiatku bolo našim cieľom spájať generácie fanúšikov i profesionálnych hráčov. Zároveň sme sa vždy snažili upevňovať lásku a radosť z tohto športového fenoménu. Je to naša vášeň, hrdosť a zároveň tvrdá drina a záväzok. Dôvodov, prečo sa usilujeme posúvať hranice hokeja je mnoho. Jedno je však jasné, je to naša hra!

S nami sa fandeniu neubránite

Stiahnite si našu aplikáciu a fandite s nami

TOP

Zaujímavosti

27 rokov

Guinessov rekord za najdlhší sponzoring v športovej histórii - IIHF po dobu 27 rokov.

7 000 000 km

Flotila vozidiel ŠKODA za 27 rokov prejazdila na majstrovstvách sveta vyše 7 miliónov kilometrov

175-krát

V prepočte obišli približne 175-krát zemeguľu, pričom jazda nemusela byť ani raz prerušená pre technickú poruchu.

8 669 gólov

Počas 27 rokov sponzoringu majstrovstiev sveta bolo skórovanych 8 669 gólov.

6 krajín

Za 27 rokov sponzoringu vyhrali tituly nasledovné krajiny: Kanada 7 | ČR 6 | Rusko 5 Švédsko 5 | Fínsko 3 | Slovensko 1.

62 automobilov

ŠKODA poskytla organizátorom svetového šampionátu v roku 2019 pre presun všetkých účastníkov 62 automobilov.

EXTRALIGA

TIPSPORT LIGA

Tipsport liga je najvyššou klubovou súťažou v ľadovom hokeji na Slovensku, ktorý organizuje Slovenský zväz ľadového hokeja. Jej kvality ocenili už aj v zahraničí. V roku 2012 umiestnil renomovaný magazín The Hockey News Tipsport ligu na šieste miesto najlepších líg sveta. V európskom hodnotení sa umiestnila na piatom mieste.

Slovenská hokejová Tipsport liga je dlhodobá súťaž hokejových mužstiev. Delí sa na dve časti: základnú časť so začiatkom v septembri a play off so začiatkom v marci. V sezóne 2017/2018 v nej hrá 10 regulárnych slovenských klubov. Klub HK Orange 20 odohrá iba jej časť, ako prípravu pre Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov.

PARTNER

Ľadový hokej

Už viac ako štvrťstoročie sme s vami pri napínavých
športových výkonoch
ŠKODA AUTO sponzoruje Majstrovstvá sveta v hokeji IIHF od roku 1992. Vďaka tomu sme sa zapísali do Guinnessovej knihy rekordov za najdlhšie trvajúce hlavné sponzorstvo Majstrovstiev sveta v dejinách športu. Majstrovstvá sveta v hokeji IIHF sú najdôležitejšou každoročnou zimnou športovou udalosťou. Sleduje ich viac ako 1,2 miliardy televíznych divákov vo viac ako 160 krajinách po celom svete. Okrem toho podporujeme Champions Hockey League (CHL) a sme partnerom niekoľkých hokejových tímov. Od roku 2012 výrazne podporujeme aj dorast. ŠKODA Junior Ice Hockey Cup ponúka mladým talentom príležitosť ukázať svoje schopnosti a vášeň k ľadovému hokeju.

INSTAGRAM

HOCKEY SLOVAKIA

News

Novinky z hokeja

News

Loading...

News

Loading...

News

Loading...