PARTNER

Cyklistika

Cyklistika nie je len šport, je to vášeň

Úplne prvé vozidlo, ktoré kedy vyšlo zo ŠKODA továrne, bol v skutočnosti bicykel. Presne vtedy sa zrodila aj naša láska k cyklistike a cykloturistike. Sme partnerom Tour de France, Vuelta España a viacerých profesionálnych cyklistických tímov. Od roku 2014 sme stabilným partnerom slovenskej cyklistiky.

Okrem podujatia v cestnej cyklistike OKOLO SLOVENSKA, zastrešujeme aj sériu prestížnych horských maratónov pod názvom ŠKODA BIKE OPEN TOUR. Podporujeme každého, kto sa rozhodne vysadnúť na bicykel, profesionálne, ale aj rekreačne.

Hrdý

PARTNER CYKLISTIKY

ŠKODA je oficiálnym partnerom a dodávateľom oficiálneho automobilu na legendárnej Tour de France od roku 2004.


Zároveň je od roku 2015 aj hrdým sponzorom súťaže o druhú najcennejšiu trofej, akú môže cyklista na pretekoch získať. Reč je o zelenom drese, ktorý si oblieka priebežný líder a po dojazde do cieľa, aj celkový víťaz bodovacej súťaže. ŠKODA je od roku 2015 oficiálnym partnerom zeleného dresu pre najlepších špurtérov aj na pretekoch okolo Španielska La Vuelta, ktoré podporuje od roku 2011.

TOP

ZAUJÍMAVOSTI

za 21 dní TdF priemerne cyklista spáli 140 000 kilokalórií, čo sa rovná

275

porcií

Big Macov

56

kilogramov

zmrzliny

217,4

porcií bryndzových

halušiek

ŠKODA

BIKE OPEN TOUR

ŠKODA AUTO dlhodobo podporuje cyklistiku na Slovensku. Od roku 2014 z pozície generálneho partnera podporuje sériu najvýznamnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku ŠKODA BIKE OPEN TOUR. Turnaj pozostáva zo šiestich pretekov na území Slovenska v rôznych vekových a výkonnostných kategóriách. Zúčastniť sa môžu všetci fanúšikovia horskej cyklistiky. Rovnako ako registrovaní cyklisti aj cyklistický nadšenci alebo deti. Vezmite bicykel, rodinu aj kamarátov a vyrazte na najbližšie preteky ŠKODA BIKE OPEN TOUR. Či budete súťažiť alebo povzbudzovať, zažijete jedinečnú atmosféru plnú športu a zábavy.

Vezmite bicykel, rodinu aj kamarátov a vyrazte na najbližšie preteky ŠKODA BIKE OPEN TOUR. Či budete súťažiť alebo povzbudzovať, zažijete jedinečnú atmosféru plnú športu a zábavy.

PRETEKY 2021

kalendár bude známy už čoskoro

LÁSKA K CYKLISTIKE SPÁJA NÁS VŠETKÝCH

Cyklistika už viac nie je len mužskou záležitosťou. Čoraz častejšie sa jej venujú aj ženy. Dôvodov, prečo začínajú je viacero. Niektoré vyhľadávajú radosť z jazdy, iné zbožňujú rýchlosť. Sú však aj cyklistky, ktoré rady skúšajú, kde sú ich limity a pevná vôľa. ŠKODA by preto rada vzdala hold všetkým profesionálnym, ale aj zanieteným cyklistkám. Nebojte sa ukázať, čo vo vás je a pridajte sa k nám.

Website

We love cycling

Cyklistika je vášeň, ktorú s vami radi zdieľame. Preto vám vďaka onlinovému magazínu WeLoveCycling.com prinášame kvalitný obsah, ktorý vám zodpovie na všetky témy a stránky tohto športu. Okrem toho môžete na našom webe nájsť originálne príbehy, super videá a správy z celého sveta cyklistiky. Našou snahou je podporiť každého, kto si zamiloval tento druh športu.

e-shop

príslušenstvo

Vďaka nášmu originálnemu ŠKODA príslušenstvu si každý priaznivec cyklistiky príde na svoje.

Hľadáte bicykel, funkčné oblečenie či iné cyklistické príslušenstvo? V tom prípade ste na správnom mieste.