PARTNER

Ľadový hokej

Už viac ako štvrťstoročie sme s vami pri napínavých
športových výkonoch
ŠKODA AUTO sponzoruje Majstrovstvá sveta v hokeji IIHF od roku 1992. Vďaka tomu sme sa zapísali do Guinnessovej knihy rekordov za najdlhšie trvajúce hlavné sponzorstvo Majstrovstiev sveta v dejinách športu. Majstrovstvá sveta v hokeji IIHF sú najdôležitejšou každoročnou zimnou športovou udalosťou. Sleduje ich viac ako 1,2 miliardy televíznych divákov vo viac ako 160 krajinách po celom svete. Okrem toho podporujeme Champions Hockey League (CHL) a sme partnerom niekoľkých hokejových tímov. Od roku 2012 výrazne podporujeme aj dorast. ŠKODA Junior Ice Hockey Cup ponúka mladým talentom príležitosť ukázať svoje schopnosti a vášeň k ľadovému hokeju.

MS V Dánsku

MS V ĽADOVOM HOKEJI 2018
HOSTÍ DÁNSKO

Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2018 sa po minuloročnej organizácií Francúzska a Nemecka zhostí po prvýkrát Dánsko. Krajina sa o kandidatúru uchádzala spolu s Lotyšskom a v hlasovaní zvíťazila celkom jednoznačne. Šampionát bude prebiehať od 4. do 20. mája. Jednotlivé zápasy sa uskutočnia v mestách Copenhagen a Herning. Turnaje v základnej A-skupine sa budú odohrávať v novej multifunkčnej Royal Arene v Copenhagene s kapacitou 12 500 návštevníkov. Dejiskom B-skupiny bude Jyske Bank Boxen v Herningu, kde sa zmestí celkovo 11 000 hokejových divákov.

Organizátori sa pri maskotovi tohtoročných majstrovstiev v hokeji inšpirovali známou dánskou rozprávkou Škaredé káčatko. Pri výbere maskota rozhodli dva faktory. Labuť je národným vtákom Dánska a zároveň prirovnávajú slávnu rozprávku k vzostupu dánskeho hokeja za ostatných 20 rokov. Maskotom turnaja preto bude káčatko na korčuliach s menom Duckly. O jeho mene rozhodli spoločným hlasovaním fanúšikovia na celom svete.

S nami sa fandeniu neubránite

Stiahnite si našu aplikáciu a fandite s nami

TOP

Zaujímavosti

26 rokov

Guinessov rekord za najdlhší sponzoring v športovej histórii - IIHF po dobu 26 rokov.

6 000 000 km

Flotila vozidiel ŠKODA za 25 rokov prejazdila na majstrovstvách sveta vyše 6 miliónov kilometrov

140-krát

V prepočte obišli približne 140-krát zemeguľu, pričom jazda nemusela byť ani raz prerušená pre technickú poruchu.

7 873 gólov

Počas 25 rokov sponzoringu majstrovstiev sveta bolo skórovanych 7 873 gólov.

6 krajín

Za 25 rokov sponzoringu vyhrali tituly nasledovné krajiny: Kanada 7 | ČR 6 | Rusko 5 Švédsko 4 | Fínsko 2 | Slovensko 1.

55 automobilov

ŠKODA poskytla organizátorom svetového šampionátu v roku 2018 pre presun všetkých účastníkov 55 automobilov.

EXTRALIGA

TIPSPORT LIGA

Tipsport liga je najvyššou klubovou súťažou v ľadovom hokeji na Slovensku, ktorý organizuje Slovenský zväz ľadového hokeja. Jej kvality ocenili už aj v zahraničí. V roku 2012 umiestnil renomovaný magazín The Hockey News Tipsport ligu na šieste miesto najlepších líg sveta. V európskom hodnotení sa umiestnila na piatom mieste.

Slovenská hokejová Tipsport liga je dlhodobá súťaž hokejových mužstiev. Delí sa na dve časti: základnú časť so začiatkom v septembri a play off so začiatkom v marci. V sezóne 2017/2018 v nej hrá 10 regulárnych slovenských klubov. Klub HK Orange 20 odohrá iba jej časť, ako prípravu pre Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov.

INSTAGRAM

HOCKEY SLOVAKIA

UŽ 26 ROKOV S VAMI ZDIEĽAME
VÁŠEŇ PRE HOKEJ

Už 26 rokov sme hrdým partnerom malých i veľkých hokejistov. Od začiatku bolo našim cieľom spájať generácie fanúšikov i profesionálnych hráčov. Zároveň sme sa vždy snažili upevňovať lásku a radosť z tohto športového fenoménu. Je to naša vášeň, hrdosť a zároveň tvrdá drina a záväzok. Dôvodov, prečo sa usilujeme posúvať hranice hokeja je mnoho. Jedno je však jasné, je to naša hra!

News

Novinky z hokeja

News

Loading...

News

Loading...

News

Loading...